Coral Travel
Правила в'їзду до країн ЄС

Італія
Режим тимчасового в'їзду Дозволено
ІТАЛІЙСЬКИЙ УРЯД ВІДКРИВ УКРАЇНЦЯМ В'ЇЗД ДЛЯ ВСІХ ТИПІВ ПОДОРОЖЕЙ
Відповідно до наказу МОЗ Італії від 29 липня ц.р. щодо оновлених норм перетину кордону з Італією, у зв'язку із пандемією «Covid-19», Україну з 31 липня ц.р. включено до переліку країн категорії D, що передбачає надання можливості відвідувати територію Італійської Республіки з будь-якою метою, в тому числі – туризму.
Разом з тим, бажаючим відвідати Італію слід врахувати такі основні обов'язкові вимоги:
 • наявність довідки про негативний результат молекулярного або антигенного тестування на Covid-19, який має бути зроблений, як мінімум, за 72 години до приїзду;
 • заповнена он-лайн форма санітарного контролю Passenger Locator Form, яка доступна за посиланням https://app.euplf.eu/;
 • по прибуттю до Італії громадяни мають пройти самоізоляцію тривалістю п'ять днів, після чого зробити повторний тест на Covid-19, який повинен підтвердити негативний результат.
 • Проходити самоізоляцію не потрібно, якщо громадянин має негативний результат молекулярного або антигенного тесту на Covid-19, а також надав перевізнику або будь-якій іншій уповноваженій особі відповідний «зелений» сертифікат (Green Pass) європейського зразка про завершення повного курсу вакцинації одною із затверджених Європейським агентством з лікарських засобів вакциною (Pfizer, Johnson and Johnson, Moderna, AstraZeneca) (зелений паспорт надається завжди разом із негативним результатом тестування).
 • У разі відсутності зазначених вище сертифікатів, громадяни можуть в'їхати до Італії, але вони повинні: самоізолюватися протягом п'яти (5) днів, активуючи місцеві процедури нагляду за здоров'ям, повідомивши про це місцеві органи охорони здоров'я; пройти тест після завершення встановленої самоізоляції.
 • Діти віком до шести (6) років завжди звільняються від вимоги молекулярного або антигенного тесту, але все одно повинні самоізолюватися, за наявності такої необхідності.
 • Вищезазначені положення діють до 25 жовтня 2021 року.
Детальна інформація (англійською мовою) щодо актуальних правил в'їзду в Італійську Республіку, посилання на анкети особистої декларації, інформація щодо правил проходження самоізоляції та виключення з них міститься на офіційній вебсторінці Міністерства закордонних справ Італії за посиланням:
https://infocovid.viaggiaresicuri.it/index_en.html

Франція
Режим тимчасового в'їзду Україну внесено до переліку країн так званої «зеленої» зони. У зв'язку з цим в'їзд громадян України до Франції відбувається відповідно до імміграційних правил Міністерства внутрішніх справ Франції (https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-et-de-voyage) на таких умовах:

 1. Немає обмежень для в'їзду, якщо громадянин України вакцинований однією із вакцин, визнаних Європейським агентством лікарських засобів (EMA) і дозволених для використання на території Франції. До їх числа належать вакцини Pfizer/Comirnaty, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield і Jansen/Johnson & Johnson (https://ansm.sante.fr/dossiers-thematiques/covid-1...). При цьому вакцинація вважається повною, якщо минуло 28 днів з часу вакцинації вакциною Janssen і 7 днів з часу другої дози у разі вакцинації іншими вакцинами – Pfizer, Moderna, AstraZeeca/Vaxzevria/Covishield). Для контролю на кордоні вимагають пред'явити тільки документ, що підтверджує вакцинацію та заповнити заяву про відсутність симптомів Covid-19 та/або про відсутність контактів з особами, що захворіли на Covid-19.
 2. У разі якщо громадянин України не пройшов вакцинацію, він може в'їхати до Франції за наявності ПЦР-тесту, зробленого не раніше, ніж за 72 години до в'їзду, або тесту на антитіла, зробленого не раніше, ніж за 24 години до в'їзду,
Зазначені умови в'їзду застосовуються як до дорослих, так і до дітей (віком від 12 років).

Українці з біометричними паспортами для виїзду за кордон можуть без віз подорожувати до 90 днів до департаментів та заморських територій Франції: Гваделупа, Мартініка, Гвіана, Реюньйон, Сан-П'єр і Мікелон, о.Майотта, острови Уолліс і Футуна, Нова Каледонія, Французька Полінезія, Сен-Бартелемі, Сен-Мартен.
При цьому, враховуючи епідеміологічну ситуацію, вїзд до цих теритрій дозволяється за нагальної потреби або за умови вакцинації.
Детальніше за посиланням: https://www.gouvernement.fr/info-coronavirus/outre-merhttps://www.gouvernement.fr/info-coronavirus/outre-mer

МОНАКО: в'їзд дозволений за умови проходження повного курсу вакцинації визнаних Європейським агентством лікарських засобів (EMA) Pfizer/Comirnaty, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/ Covishield і Jansen/Johnson & Johnson, або за наявності ПЦР-тесту, зробленого не раніше, ніж за 72 години до в'їзду, або тесту на антитіла, зробленого не раніше, ніж за 48 години до в'їзду.

Португалія
Режим тимчасового в'їзду Відповідно до Рішення Ради Міністрів Португальської Республіки 7746-B/2021 від 06.08.2021 р. та оновленої Резолюції Ради Міністрів 114-А/2021 від 20.08.2021 р. в'їзд громадянам України на континентальну Португалію будь-яким транспортом дозволений, в тому числі дозволені туристичні подорожі по безвізу (наразі до 23 год. 59 хв. 30 вересня ц.р.), проте компетентними органами Португалії рішення може бути переглянуте у будь-який момент у випадку погішення епідеміологічної ситуації.

Водночас, залишатиметься чинною вимога про надання довідки з негативним результатом тестування на COVID-19 методом ампліфікації нуклеїнових кислот (NAAT, наприклад ПЛР-тест), зробленого протягом не більше ніж за 72 години до подання документа (не розповсюджується на дітей до 12-ти років) АБО довідки про результати швидкого тесту на антиген до COVID-19 (TRAg), зробленого протягом не більше ніж за 48 год. до подання довідки.

Також дозволено прибуття до Португалії з будь-якою метою подорожуючим, у тому числі громадянам України, які мають дійсний європейський (виданий в будь-якій країні ЄС) КОВІД сертифікат (в паперовому або в електронному варіанті). Португальською Республікою не ухвалено окремого нормативного акта, яким визнаються українські COVID-сертифікати, проте в рамках рекомендацій ЄС португальськими компетентними органами цифрові сертифікати про повний курс щеплення, оформлені в додатку "ДІЯ" (з QR кодом), приймаються для в'їзду в Португалію на рівні із європейськими КОВІД сертифікатами. Паперові сертифікати, видані українськими медичними закладами, засвідчені печатками та штампами медичних центрів, але без цифрового сертифікату в "Дії", не приймаються замість європейського КОВІД сертифікату.

На Мадейру та на Азорські острови в'їзд дозволений для громадян України з будь-якою метою, в тому числі дозволені туристичні подорожі по безвізу.
Пасажири, які прибувають в Португалію на авіарейсах з Бразилії, ПАР, Індії, Непалу та Великобританії, зобов'язані залишатись на самоізоляції протягом 14 днів після прибуття до Португалії. Для перебування на самоізоляції необхідно заповнити форму на https://travel.sef.pt/
Всі пасажири, які прибувають на територію континентальної Португалії повинні заповнити форму на https://portugalcleanandsafe.pt/en/passenger-locator-card
Для прибуття на острови архіпелагу Мадейра всі пасажири, незалежно від країни вильоту, повинні заповнити онлайн форму на платформі www.madeirasafe.com , також є обов'язковим повторне тестування, якщо подорожуючий не має довідки, оформленої в авторизованому медичному закладі відповідно до вимог ЄС (тестування після прибуття не вимагається стосовно дітей до 11 років, за умови відсутності у них ознак хвороби, та осіб, які отримали повний курс вакцинації від коронавірусу згідно з рекомендаціями ЄС / ВОЗ (перелік вацин див. більш детально на https://www.madeira.gov.pt/Covid19/DecisoesExcecionaisCovid19), або мають документ, що хворіли на коронавірус в період не більший ніж 180 днів до прибуття на Мадейру та повністю одужали).
Для прибуття на Азорські острови від всіх подорожуючих вимагається заповнення онлайн форми на платформі https://mysafeazores.com, а також є обов'язковим повторне тестування, якщо подорожуючий не має довідки, оформленої в авторизованому медичному закладі відповідно до вимог ЄС (тестування після прибуття не вимагається стосовно дітей до 12 років, за умови відсутності у них ознак хвороби).
Додаткова інформація щодо в'їзду до Португалії в умовах COVID-19 https://www.visitportugal.com/en/content/covid-19-measures-implemented-portugal

Німеччина
Режим тимчасового в'їзду З 18.07.2021 р. знято обмеження на в'їзд до ФРН громадянам України. З 01.08.2021 при в'їзді до Німеччини впроваджується загальний обов'язок щодо необхідності мати результати тесту, підтвердження одужання або підтвердження повної вакцинації. Тест необхідно зробити максимум за 72 годин до в'їзду (ПЛР) або за 48 годин до в'їзду (швидкий тест на антигени) й отримати негативний результат. У разі в'їзду з регіонів з варіантами вірусів потрібно надати результати проходження тесту. В такому разі документ про одужання або вакцинацію буде недостатнім, і слід надати результати тесту, зроблені максимум за 24 години у разі швидкого тесту на антигени або максимум за 72 години у разі тесту ПЛР

Австрія
Режим тимчасового в'їзду Діють наступні положення:
1) В'їзд без реєстрації та без карантину зсертифікатом (доказом) про повну вакцинацію проти COVID-19 однією з наведених нижче вакцин, якщо остання вакцинація, необхідна для повної імунізації, була зроблена більше ніж за 14 днів до в'їзду та була проведена не довше ніж 270 днів тому (тобто, після останнього щеплення із курсу повної імунізації має пройти 14 днів ).
Зазначений сертифікат має бути на англійській або німецькій мові із зазначенням кількості зроблених доз і типу вакцини та/або лікарським підтвердженням із найменуванням вакцини і кількості зроблених доз.

Визнані вакцини: Comirnaty (INN) від BioNtech/Pfizer; Vaxzevria COVID-19 Vaccine AstraZeneca / Covishield від Serum Institute of India; COVID-19 Vaccine Janssen від Johnson & Johnson; mRNA-1273 Covid-19 Vaccine від Moderna; Sinopharm / BIBP SARS–CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated, Sinovac.
Посилання на офіційний порядок перетину кордону та список затверджених вакцин: https://www.ris.bka.gv.at/GeltendeFassung.wxe?Abfrage=Bundesnormen&Gesetzesnummer=20011574
2) В'їзд з реєстрацією та карантином з

 • підтвердженням про негативний результат тесту COVID-19 (ПЛР- тест, не старший ніж 72 год. або тест на антигени, не старший ніж 48 год.) та 10-денний карантин після в'їзду або
 • підтвердженням про одужання після захворювання на COVID-19 (медична або офіційна довідка про те, що інфекція була подолана за останні 180 днів, чи медична або офіційна довідка про нейтралізуючі антитіла, не старша ніж 90 днів) а також
онлайн-реєстрацією подорожі (Pre-Travel-Clearance – PTC, заповнити не раніше ніж за 72 год. до в'їзду). Формуляр для онлайн-реєстрації подорожі доступний на oesterreich.gv.at, а також на https://entry.ptc.gv.at/
Після в'їзду необхідно неодмінно піти на 10-тиденний карантин, який може бути припинений при пред'явленні негативного результату тесту, але не раніше ніж на 5 день після в'їзду.
Підлітки віком від 12 до 18 років, які в'їжджають разом з вакцинованими дорослими, потребують тест, але в цьому випадку вони не підлягають карантину. До неповнолітніх, які подорожують самостійно, застосовуються звичайні правила в'їзду.
!!! З 15 серпня 2021 року через збільшення кількості випадків захворювання суттєво посилено контроль за дотриманням зазначених правил під час перетину кордону Австрії!!!

Іспанія
Режим тимчасового в'їзду. Дозволений.
Відповідно до наказу МВС Іспанії INT/790/2021 від 23.07.2021 р. з 00.00 год. 27 липня Україну включено до переліку країн, на резидентів яких не поширюються загальні обмеження щодо в'їзду до Іспанії.
Для усіх пасажирів (у тому числі для дітей), які прибувають до Іспанії повітряним або морським транспортом, у тому числі з метою транзиту до інших країн, необхідно завчасно заповнити формуляр санітарного контролю на порталі МОЗ Іспанії за посиланням: https://www.spth.gob.es/. Після заповнення цього формуляра генерується QR код, який має надаватися представникам компанії перевізника перед посадкою на рейс, а також службам санітарного контролю в пункті пропуску в порту або аеропорту прибуття до Іспанії.
Міністерством охорони здоров'я Іспанії опублікований оновлений перелік країн "зеленої зони", до якого включено Україну. Відтак громадяни України можуть подорожувати до Іспанії без необхідності надання довідок про вакцинацію або негативних результатів тестування на наявність Covid-19 за умови завчасного заповнення формуляра санітарного контролю: https://www.spth.gob.es/.
Увага! Інформація оновлюється щотижня, просимо це враховувати при плануванні подорожі та додатково перевіряти дані перед поїздкою.

Швейцарія
Режим тимчасового в'їзду Для громадян України з 02.08.2021 р. було знято обмеження на в'їзд до Швейцарії.
Разом з тим, при в'їзді до Швейцарії всім подорожуючим необхідно пред'явити:
 • сертифікат про повний курс вакцинації (якщо після отримання останньої дози минуло 14 днів).
Перелік визнаних в Швейцарії на даний час вакцин: Pfizer/BioNTech (BNT162b2 / Comirnaty® / Tozinameran), Moderna (mRNA-1273 / Spikevax / COVID-19 vaccine Moderna), AstraZeneca (AZD1222 Vaxzevria®/ Covishield™), Janssen / Johnson & Johnson (Ad26.COV2.S), Sinopharm / BIBP (SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell)), Sinovac (CoronaVac);

 • або негативний результат ПЛР тесту (тест необхідно зробити максимум за 72 години до в'їзду);
 • або негативний результат швидкого тесту на антиген COVID-19 (тест необхідно зробити максимум за 48 годин до в'їзду);
 • або підтвердження, що ви мали захворювання на COVID-19 протягом останніх шести місяців та одужали.
Вимоги до тесту: З 20 вересня 2021 року особи, які не були вакциновані або які не одужали, повинні здати через чотири-сім днів після в'їзду на територію Швейцарії за свій рахунок повторний тест на COVID-19. Про результат другого тесту має бути повідомлено відповідне кантональне відомство охорони здоров'я за місцем перебування особи. Діти віком до 16 років звільняються від тестування.
Вимоги до реєстрації: З 20 вересня 2021 року, усі без виключення особи, які в'їжджають до Швейцарії, повинні заповнити при в'їзді спеціальну онлайн-форму:
https://swissplf.admin.ch/formular
За допомогою інтерактивної програми Travelcheck можливо перевірити індивідуальні умови для в'їзду до Швейцарії:
https://travelcheck.admin.ch/home
Видача швейцарського COVID-сертифіката для осіб, щеплених за кордоном вакциною, схваленою у Швейцарії
З 20 вересня всі особи, які були щеплені за кордоном вакциною, схваленою Європейським агентством з лікарських засобів (EMA), можуть отримати швейцарський COVID-сертифікат в кантональному відомстві охорони здоров'я. Це забезпечує участь у суспільному житті людей, які були вакциновані за кордоном або одужали за кордоном, наприклад туристів. Наразі Швейцарія визнає сертифікати країн-членів ЄС та інших країн, що приєдналися до ініціативи Digital COVID Certificate.
На час перехідного періоду (до 10 жовтня 2021 року) Швейцарія визнаватиме українські сертифікати вакцинації проти COVID -19 для отримання доступу до місць та подій, що його потребують.