Coral Travel
Правила в'їзду до країн ЄС

Італія
Режим тимчасового в'їзду
Заборонено

Відповідно до оновлених правил перетину кордону з Італійською Республікою, у зв'язку із пандемією «Covid-19», Україна з 1 лютого 2022 року перебуватиме у переліку країн списку Е, що передбачає заборону на необов'язкові поїздки громадян України, у тому числі з метою туризму.
Виняток становлять громадяни України – власники посвідки на проживання в Італії, або ті громадяни, хто в'їжджає в Італію з підтверджених мотивів роботи, навчання, лікування або абсолютної необхідності. В окремих випадках, за рішенням італійських компетентних органів та за наявності аргументованих підстав, може бути дозволений в'їзд до країни осіб, які мають підтверджені та стабільні особисті стосунки з громадянами Італії.
При в'їзді громадянам України із зазначених вище категорій необхідно:
– заповнити до прибуття он-лайн форму санітарного контролю Passenger Locator Form, яка доступна за посиланням https://app.euplf.eu/;
– пред'явити довідку (сертифікат) про негативний результат молекулярного тестування (зроблений не більше ніж за 72 години до приїзду) або експрес-тестування на Covid-19 (зроблений не більше ніж за 24 години до приїзду);
– активувати процедури нагляду за здоров'ям у медичних установах відповідно до території проживання та пройти 10 днів самоізоляції, по закінченню якої провести повторне тестування для підтвердження негативного результату (молекулярний або експрес-тест).

Вищезазначені положення діятимуть до 15 березня 2022 року.

Детальна інформація щодо актуальних правил в'їзду в Італійську Республіку, інформація щодо правил проходження самоізоляції та виключення з них міститься на офіційній вебсторінці Міністерства закордонних справ Італії за посиланням:
https://www.esteri.it/wp-content/uploads/2021/12/Restrizioni-allingresso-in-Italia-15122021.pdf
та https://www.esteri.it/en/ministero/normativaonline/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia/
УВАГА: Окрім зазначених вище правил також залишаються чинними правила необхідності підтвердження мети поїздки, місця перебування, наявності необхідних коштів, дати виїзду з Італії тощо, що перевірятиметься офіцерами прикордонної поліції Італії при в'їзді до країни. Остаточне рішення щодо дозволу на в'їзд/відмови у в'їзді завжди ухвалюється прикордонною поліцією Італії (Polizia di Frontiera).

Франція
Згідно з оцінкою Франції рівня захворюваності в країнах світу на COVID-19 Україну віднесено до переліку країн так званої «червоної» зони. У зв'язку з цим в'їзд громадян України до Франції відбувається відповідно до імміграційних правил Франції для громадян з країн "червоної" зони ( https://www.gouvernement.fr/info-coronavirus/deplacements ) на таких умовах:

1.Якщо громадянин України вакцинований однією із вакцин, визнаних Європейським агентством лікарських засобів (EMA) і дозволених для використання на території Франції, він може в'їхати до Франції. До їх числа належать вакцини Pfizer/Comirnaty, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield і Jansen/Johnson & Johnson. При цьому вакцинація вважається повною, якщо минуло 28 днів з часу вакцинації вакциною Janssen і 7 днів з часу другої дози у разі вакцинації іншими вакцинами – Pfizer, Moderna, AstraZeeca/Vaxzevria/Covishield). Для контролю на кордоні вимагають пред'явити тільки документ, що підтверджує вакцинацію та заповнити заяву про відсутність симптомів Covid-19 та/або про відсутність контактів з особами, що захворіли на Covid-19. На додаток до сертифікату вакцинації необхідно пред'явити ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 48 годин або тест на антиген, зроблений не більше, ніж за 48 години до в'їзду (не стосується осіб, які проживають та прибують із Шенгенської зони).
Правила, що застосовуються до вакцинованих дорослих, поширюються за тих самих умов на супроводжуючих їх неповнолітніх дітей, незалежно від того, вакциновані вони чи ні.

2. Якщо громадянин України не пройшов вакцинацію, він може в'їхати до Франції тільки при умові пред'явлення документу, що підтверджує "нагальну необхідність" в'їзду до Франції, а також за наявності ПЛР-тесту, зробленого не більше ніж за 48 годин або тесту на антиген, зробленого не раніше, ніж за 48 години до в'їзду, пройти тест на антиген в аеропорту Франції після прибуття та дотримуватися 10-денної самоізоляції.
Зазначені умови в'їзду застосовуються як до дорослих, так і до дітей (віком від 12 років).

Українці з біометричними паспортами для виїзду за кордон можуть без віз подорожувати до 90 днів до департаментів та заморських територій Франції: Гваделупа, Мартініка, Гвіана, Реюньйон, Сан-П'єр і Мікелон, о.Майотта, острови Уолліс і Футуна, Нова Каледонія, Французька Полінезія, Сен-Бартелемі, Сен-Мартен.
При цьому, враховуючи епідеміологічну ситуацію, вїзд до цих теритрій дозволяється за нагальної потреби або за умови вакцинації.
Детальніше за посиланням: https://www.gouvernement.fr/info-coronavirus/outre-merhttps://www.gouvernement.fr/info-coronavirus/outre-mer
ВІДПОВІДІ НА НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ
Чи можна в'їхати в країну за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія?
Перевірка сертифікатів вакцинації як при перетині кордону, так і при відвідуванні публічних заходів відбувається як при подачі роздрукованого документу з QR-кодом, так і з документом в цифрвому форматі з QR-кодом (наприклад, на смартфоні). Документ має містити інформацію про прізвище та ім'я особи, дату вакцинації та назву вакцини (англійською мовою).

Чи можна в'їхати в країну за паперовим сертифікатом з порталу Дія (з QR code)?
Перевірка сертифікатів вакцинації як при перетині кордону, так і при відвідуванні публічних заходів може відбуватися як при подачі роздрукованого документу з QR-кодом, так і з документом в цифрвому форматі з QR-кодом (наприклад, на смартфоні). Документ має містити інформацію про прізвище та ім'я особи, дату вакцинації та назву вакцини (англійською мовою).

Чи можна в'їхати в країну за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем?
Так.

Чи можна в'їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зроблено не більш ніж 48 годин в будь-якій лабораторії?
Так, за умови "нагальної необхідності" в'їзду до Франції.

Чи можна в'їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в лабораторії із затвердженого переліка?
Такий перелік не затверджений, Ви можете надати результати тесту, зробленого в будь-якій лабораторії.

Чи можна в'їхати в країну на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 години?
В'їзд до Франції за умови "нагальної необхідності" дозволений в тому числі на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 години до перетину кордону.

Чи потрібно робити додатковий ПЛР тест після прибуття, якщо так, то в який термін?
У Франції вхід до публічних місць (музеї, театри, стадіони, ресторани, бари і т.д.), а також при подорожах на довгу відстань громадським транспортом (залізницею, літаком, автобусом) дозволено за умови пред'явлення санітарної перепустки (рass sanitaire). Для цієї мети Ви можете надати:

1) Якщо Ви пройшли повний курс вакцинації в Україні визнаними Європейським агентством лікарських засобів вакцинами та маєте сертифікат вакцинації з QR-кодом (в додатку Дія або роздрукованим з порталу Дія).
2) Якщо Ви пройшли повний курс вакцинації в Україні визнаними Європейським агентством лікарських засобів вакцинами та маєте паперове свідоцтво ВООЗ, видане сімейним лікарем, Ви можете конвертувати Ваш сертифікат про вакцинацію в санітарний паспорт за визначеною французьким урядом процедурою: https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coronavirus-advice-for-foreign-nationals-in-france/coronavirus-statements/article/applying-for-a-covid-certificate-if-you-were-vaccinated-abroad-procedure-for
3) Якщо Ви не пройшли повний курс вакцинації або вакциновані вакциною, що не визнається Європейським агентством лікарських засобів, Ви можете надавати санітарний паспорт у виді негативного результату ПЛР тесту зробленого не більше, ніж 48 годин тому чи тесту на антиген, зробленого не більше, ніж 48 години тому.

Португалія
Режим тимчасового в'їзду до 9 лютого 2022 р. – в'їзд для громадян України дозволений за таких умов:

1. континентальна Португалія – для в'їзду необхідно
 • пред'явити довідку про негативний результат тесту на коронавірус (ПЛР тест, зроблений в період не більше ніж за 72 години до подання документа, або швидкий лабораторний тест на антиген, зроблений в період не більше ніж за 48 годин до подання документа, або ковід-сертифікат про результати проведеного тестування)
 • громадянам України, які здійснють "неважливу" (в тому числі туристичну) подорож, необхідно пред'явити ковід-сертифікат про повний курс щеплення або сертифікат про одужання (європейський ковід-сертифікат або український цифровий ковід-сертифікат згенерований в додатку "ДІЯ", з QR кодом, за умови, що пройшло більше 14 днів після останньої дози щеплення вакциною Janssen або AstraZeneca або Moderna або Pfizer)
вищезазначене не стосується дітей до 12 років
 • заповнити форму на https://portugalcleanandsafe.pt/en/passenger-locator-card (форму рекомендують заповнити після здійснення "check-in" на рейс, на якому подорожуючі прибувають в Португалію, та до посадки в літак).
Більш детально порт. мовою на сторінці СЕФ, українською – на сторінці Посольства.

Після прибуття на континентальну частину Португалії може вимагатись проведення повторного тестування. Подорожуючі, які прибувають з ПАР, Ботсвана, Лесото, Намібія, Есватіні, Зімбабве, Мозамбік, або які перебували на території цих країн будь-який час в період 14 днів до прибуття до Португалії, зобов'язані залишатись на самоізоляції протягом 14 днів після прибуття в Португалію (за місцем свого проживання). Від інших подорожуючих самоізоляція не вимагається.
2. Мадейра – для в'їзду необхідно
 • подати ковід-документи: довідку про негативний результат тесту на КОВІД (приймаються результати швидкого лабораторного тесту на антиген, зроблений в період не більше ніж за 48 годин до прибуття) АБО європейський ковід-сертифікат про щеплення / одужання / тестування АБО український цифровий сертифікат про щеплення вакциною Astrazeneca, Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson/Janssen, Sinovac/Instituto Buntantan, Sinopharm (VeroCell) (згенерований в додатку "ДІЯ", з QR кодом) або сертифікат про одужання (дійсний протягом 90 днів). Для подорожуючих, які прибувають без документа про нещодавні результати тестування, необхідно пройти таке тестування в аеропорту (безкоштовно) або залишатись на самоізоляції протягом 10 днів за місцем запланованого проживання.
вищезазначене не стосується дітей до 12 років
 • заповнити форму на https://madeirasafe.com (рекомендовано заповнити за 48 годин до прибуття, індивідуально на кожного пасажира, діти до 12 років можуть бути внесені до форми одного з батьків, при заповненні необхідно завантажити ковід-документи; в результаті подорожуючий має отримати на емейл відповідний QR-код, який необхідно пред'явити в аеропорту по прибуттю на Мадейру).
Більш детально порт. мовою на сторінці visitmadeira.pt, українською – на сторінці Посольства

3. Азорські острови – для прибуття міжнародними авіаперевезеннями необхідно
 • подати довідку про негативний результат тесту на КОВІД (ПЛР тест, зробленого в період не більше ніж за 72 години, або швидкий лабораторний тест на антиген, зроблений в період не більше ніж за 48 годин до прибуття) АБО ковід-сертифікат про одужання (український сертифікат повинен бути згенерований в додатку "ДІЯ", з QR кодом, дійсний 180 днів).
вищезазначене не стосується дітей до 12 років
Правила прибуття пасажирів на рейсах з континентальної Португалії та Мадейри відрізняються, див. порт.мовою на azores.gov.pt, українською – на сторінці Посольства
Більш детально англ.мовою див. visitportugal (інформація регулярно оновлюється).
Рекомендовано перевіряти в авіакомпанії повний актуалізований перелік документів перед здійсненням подорожі.

Австрія
Режим тимчасового в'їзду Для осіб, які прямують до Австрії діють наступні положення:

В'їзд до країни можливий тільки для повністю вакцинованих осіб або тих, які нещодавно перенесли хворобу, зокрема:
1) В'їзд без реєстрації та без карантину
З сертифікатом про т.зв. "бустерну вакцинацію" (3 дози) однією з наведених нижче вакцин.
З сертифікатом про повну вакцинацію однією з наведених нижче вакцин + негативний ПЛР-тест.
З підтвердженням про одужання після захворювання на COVID-19 (медична або офіційна довідка про те, що інфекція була подолана за останні 180 днів, оформлена англійською або німецькою мовами) + негативний ПЛР-тест.
Медична довідка про наявність нейтралізуючих антитіл більше не вважається доказом перенесеної хвороби! Сертифікати вакцинації/одужання у додатку "Дія", паперові сертифікати з порталу "Дія" з QR-кодом та паперові свідоцтва від сімейного лікаря (т.зв. жовтий сертифікат) визнаються австрійською стороною, однак, вони мають бути оформлені виключно англійською або німецькою мовами із зазначенням кількості зроблених доз і типу вакцини.
Визнані вакцини: Comirnaty (INN) від BioNtech/Pfizer; Vaxzevria COVID-19 Vaccine AstraZeneca / Covishield від Serum Institute of India; COVID-19 Vaccine Janssen від Johnson & Johnson; mRNA-1273 Covid-19 Vaccine від Moderna; Sinopharm / BIBP SARS–CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated, Sinovac-CoronaVac vaccine.

УВАГА!!!Слід врахувати, що з вакцинами Sinovac-CoronaVac vaccine перетин кордону Австрії допускається, але заселення в готелі або відвідування закладів харчування є забороненим!!!
Посилання на офіційний порядок перетину кордону та список затверджених вакцин: https://www.ris.bka.gv.at/GeltendeFassung.wxe?Abfrage=Bundesnormen&Gesetzesnummer=20011574
(оновлюється)
2) В'їзд з обов'язковою реєстрацією та карантином.
З сертифікатом про повну вакцинацію однією з наведених вище вакцин, але без тесту ПЛР.
З підтвердженням про одужання після захворювання на COVID-19 (медична або офіційна довідка про те, що інфекція була подолана за останні 180 днів, оформлена англійською або німецькою мовами), але без ПЛР-тесту.
Медична довідка про наявність нейтралізуючих антитіл більше не вважається доказом перенесеної хвороби!
Також необхідно зробити онлайн-реєстрацією подорожі (Pre-Travel-Clearance – PTC, заповнити не раніше ніж за 72 год. до в'їзду). Формуляр для онлайн-реєстрації подорожі доступний на oesterreich.gv.at, а також на https://entry.ptc.gv.at/
При цьому, самоізоляцю можливо достроково припинити за умови проходження ПЛР тестування та отримання негативного результату після перетину кордону.
Діти до 18 років за умови в'їзду із вакцинованими батьками зобов'язані мати тільки негативний ПЛР тест. Діти до 6 років не підлягають жодним карантинним обмеженням.
3.) Для громадян України, які мають дійсні дозволи на проживання в Австрії:
Допускається в'їзд без Сертифікату про повну вакцинацію або Підтвердження про одужання після захворювання на COVID-19 (див. вище), а лише з негативним ПЛР тестом (не старшим ніж 72 год.) з подальшим проходженням обов'язкового 10-денного карантину після в'їзду.
Вимоги до ПЛР тестів: зроблені в медичних лабараторіях України, які мають відповідні ліцензії, сертифікати та дозвільні документи від МОЗ України та оформлені виключно англійською або німецькою мовами.
Також необхідно зробити онлайн-реєстрацією подорожі (Pre-Travel-Clearance – PTC, заповнити не раніше ніж за 72 год. до в'їзду). Формуляр для онлайн-реєстрації подорожі доступний на oesterreich.gv.at, а також на https://entry.ptc.gv.at/
Після в'їзду необхідно неодмінно піти на 10-тиденний карантин, який може бути припинений при пред'явленні негативного результату тесту, але не раніше ніж на 5 день після в'їзду.

Іспанія
Режим тимчасового в'їзду Відповідно до Постанови Міністерства охорони здоров'я Іспанії від 28 грудня 2021 року, яка замінює Постанову від 04 червня 2021 року (https://www.boe.es/boe/dias/2021/12/29/pdfs/BOE-A-2021-21665.pdf) внесено зміни щодо заходів санітарного контролю, що здійснюються в пунктах пропуску через державний кордон Іспанії. Постанова набирає чинності 30 грудня 2021 року, за винятком змін до розділу шостого (чинне з 01 лютого 2022 року).
Починаючи з 01 лютого 2022 року для в'їзду до Іспанії, необхідно пред'явити сертифікат про вакцинацію, виданий компетентними органами країни походження по спливу 14-ти днів після дати останньої дози повного курсу вакцинації, водночас строк після дати останньої дози не має перевищувати 270 днів. Після цього сертифікат має містити також інформацію про наявність «бустерної» дози.
Пасажири, які прибувають з країн високого ризику, зокрема в яких було виявлено значне погіршення епідеміологічної ситуації або в яких були виявлені штампи, що викликають особливе занепокоєння, незалежно від наявності довідки про повний курс вакцинації (після спливу 14 днів від отримання останньої дози вакцини) або бо довідки про одужання, мають також пред'явити при в'їзді діагностичну довідку (результати аналізу на активну інфекцію COVID-19) з негативним результатом.
Список країн (зон) ризику та високого ризику (підлягає оновленню кожні сім днів) можна знайти за посиланням: https://www.mscbs.gob.es/profesionales/saludPublica/ccayes/alertasActual/nCov/documentos/Anexo_II_paises_y_zonas_de_riesgo_entre_30-12-2021y05-01-2022.pdf
Довідка про отримання повного курсу вакцинації від СOVID-19 вакциною, що визнана Всесвітньою організацією охорони здоров'я, має бути видана іспанською, англійською, французькою або німецькою мовами та містити таку інформацію:
 1. Ім'я та прізвище особи.
 2. Дата вакцинації із зазначенням дати останньої дози.
 3. Тип (типи) вакцин(и).
 4. Кількість введених доз / повний курс.
 5. Країна, яка видала довідку про щеплення.
 6. Ідентифікація органу, що видав довідку про щеплення.
Якщо неможливо отримати документ зазначеними мовами, необхідно його подати з офіційним перекладом іспанською мовою, засвідченим відповідним компетентним органом.

Відповідно до Наказу МВС Іспанії INT/1269/2020 від 19 листопада, що набув чинності з 00 год. 00 хв. 22 листопада, Україну виключено із переліку країн, на резидентів яких не поширюються загальні обмеження щодо в'їзду до Іспанії. Відповідно, починаючи із 22 листопада, дозволятиметься в'їзд до Іспанії з України громадян України, які пройшли повний курс вакцинації проти Covid 19 вакциною, що визнана Всесвітньою організацією охорони здоров'я або Європейським агентством лікарських засобів (після спливу 14 днів від дня отримання останньої дози). Зазначене правило поширюється на осіб віком від 12 років та більше. Діти віком до 12 років можуть в'їжджати без довідки про вакцинацію у супроводі батьків, які мають сертифікат про вакцинацію.
Починаючи із 22 листопада дозволятиметься в'їзд для невакцинованих громадян (за умови надання довідки про негативний результат тестування на наявність Covid 19 або довідки про одужання), які належать до наступних категорій ("суттєві подорожі"):
 • осіб, які мають дозвіл на проживання в одній з країн-членів ЄС, Шенгенського простору, Андоррі, Монако, Ватикані або Сан-Марино, та які прямують до відповідної країни постійного проживання, що має бути документально підтверджено;
 • власників довготермінових віз, виданих однією з країн-членів ЄС або Шенгенського простору, які прямують до країни, яка видала відповідну візу;
 • медичних співробітників, у тому числі дослідників, або осіб, до професійних обов'язків яких належить догляд за людьми похилого віку, для виконання своїх обов'язків;
 • осіб, які здійснюють вантажні перевезення, членів екіпажів морських та повітряних суден;
 • дипломатичного та консульського персоналу, співробітників міжнародних організацій, військових формувань, цивільного захисту або гуманітарних місій, з метою виконання посадових обов'язків;
 • студентів, які навчаються в Іспанії або іншій країні ЄС або Шенгенської Угоди, та мають відповідний дозвіл на навчання або візу та медичну страховку, та які виключно прямують до країни, де має відбуватися навчання, і якщо в'їзд відбувається під час академічного курсу або не раніше ніж за 15 днів до його початку. У разі, якщо країною призначення є Іспанія та тривалість перебування не перевищує 90 днів, необхідне підтвердження, що навчання відбуватиметься у навчальному закладі, що авторизований в Іспанії та зареєстрований у відповідному адміністративному реєстрі, а навчальний курс реалізується у очній та денній (повного часу) формі і передбачає отримання диплома або сертифіката;
 • висококваліфікованих працівників, які прибувають з метою виконання необхідної роботи, яка не може бути відкладена або здійснена дистанційно, а також учасників міжнародних змагань високого рівня, які відбуваються в Іспанії, що має підтверджуватися документально;
 • осіб, які документально підтвердять наявність вимушених сімейних обставин;
 • осіб, які документально підтвердять необхідність в'їзду через форс-мажорні обставини, внаслідок вимушеної потреби або з гуманітарних причин.
Починаючи з 22 листопада не дозволяється в'їзд із туристичною метою громадян, які не мають довідки про повний курс вакцинації (після спливу 14 днів від отримання останньої дози вакцини).

Усі пасажири, які прибувають до Іспанії повітряним або морським транспортом, у тому числі з метою транзиту до інших країн, мають завчасно заповнити формуляр санітарного контролю (на порталі МОЗ Іспанії https://www.spth.gob.es/ або завантаживши мобільний додаток Spain Travel Health –SpTH– на телефон) та отримати QR код для надання на вимогу представників компанії перевізника перед посадкою, а також служб санітарного контролю в пункті пропуску в порту або аеропорту по прибуттю до Іспанії. Пасажири, які не мають сертифікату Covid, виданого однією з країн ЄС, мають ввести вручну дані у пп. 6-8.

Усі пасажири, які мають на меті в'їхати до Іспанії, підлягають проходженню санітарного контролю у першому пункті в'їзду, який передбачає щонайменше перевірку документів, візуальне обстеження та замір температури безконтактним способом.
Пасажири, які подорожуватимуть у дозволених випадках з України віком від 12 років, які прибувають до Іспанії через повітряні, морські та суходільні пункти пропуску з країн, віднесених до зони ризику, мають надати один із таких документів:
 • довідку про отримання повного курсу вакцинації від СOVID-19 вакциною, що визнана Всесвітньою організацією охорони здоров'я (Comirnaty/BionTech/Pfizer, AstraZeneca, Covishield, Janssen, Moderna, Coronavac/Sinovac, Sinopharm) або Європейським агентством лікарських засобів (Comirnaty/BionTech/Pfizer, Janssen, AstraZeneca/Vaxzervria, Spikevax/Moderna);
 • діагностичну довідку (негативний результат ПЛР-тестування за 72 години до в'їзду або негативний результат тестування на наявність антигенів за 48 годин до в'їзду);
 • довідку про одужання, що визнаватиметься протягом 180 днів та після спливу 11 днів від дня отримання першого позитивного тестування на наявність Covid.
ВІДПОВІДІ НА НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ
Чи можна в'їхати до Іспанії країну за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія?
Перевірка міжнародних сертифікатів вакцинації при перетині кордону відбувається як при подачі роздрукованого документу з QR-кодом, так і з документом в цифровому форматі з QR-кодом (наприклад, на смартфоні). Рекомендується мати міжнародний Covid сертифікат про вакцинацію у електронному та роздрукованому вигляді.

Чи можна в'їхати в країну за паперовим сертифікатом з порталу Дія (з QR code)?
Перевірка міжнародних сертифікатів вакцинації при перетині кордону відбувається як при подачі роздрукованого документу з QR-кодом, так і з документом в цифровому форматі з QR-кодом (наприклад, на смартфоні). Рекомендується мати міжнародний Covid сертифікат про вакцинацію у електронному та роздрукованому вигляді.

Чи можна в'їхати в країну за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем?
Так, виключно для "суттєвих подорожей".

Чи можна в'їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зроблено не більш ніж 72 години в будь-якій лабораторії?
Так, виключно для "суттєвих подорожей".

Чи можна в'їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в лабораторії із затвердженого переліка?
Такий перелік не затверджений, Ви можете надати результати тесту, зробленого в будь-якій лабораторії, не раніше ніж за 72 години до в'їзду до Іспанії (виключно для "суттєвих подорожей").

Чи можна в'їхати в країну на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин?
В'їзд до Іспанії дозволений в тому числі на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 години до перетину кордону (виключно для "суттєвих подорожей").
Детальна інформація щодо правил подорожей до Іспанії міститься на сторінці Міністерства охорони здоров'я Іспанії.
Важливо! Інформація може оновлюватися, просимо це враховувати при плануванні подорожі та додатково перевіряти дані перед поїздкою.

Швейцарія
Режим тимчасового в'їзду За допомогою інтерактивної програми Travelcheck слід перевірити актуальні індивідуальні умови в'їзду до Швейцарії: https://travelcheck.admin.ch/home
При в'їзді до Швейцарії необхідно пред'явити:

 • Cертифікат про повний курс вакцинації (якщо після отримання останньої дози минуло 14 днів). Перелік визнаних в Швейцарії на даний час вакцин: Pfizer/BioNTech (BNT162b2 / Comirnaty® / Tozinameran), Moderna (mRNA-1273 / Spikevax / COVID-19 vaccine Moderna), AstraZeneca (AZD1222 Vaxzevria®/ Covishield™), Janssen / Johnson & Johnson (Ad26.COV2.S), Sinopharm / BIBP (SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell)), Sinovac (CoronaVac), COVAXIN®.
Українські Covid-сертифікати визнаються в Швейцарії.

Вимоги до реєстрації: Особи, які в'їжджають до Швейцарії, мають заповнити при в'їзді спеціальну онлайн-форму:
https://swissplf.admin.ch/formular