Coral Travel
Греція

Режим тимчасового в'їзду Спільним міністерським рішенням від 17.12.2021 з 06:00 19 грудня 2021 року продовжено тимчасові умови для в'їзду на територію Греції до 06:00 24 січня 2022 року.

Усім без виключення особам (включаючи дітей з 5 років) при в'їзді в Грецію необхідно мати:

– молекулярний ПЛР-тест на SARS–CoV-2, який зроблений не раніше ніж за 72 години (рахуючи від часу взяття забору до прибуття на пункт пропуску в Грецію)

АБО

– лабораторний тест на антиген (швидкий тест), який необхідно зробити не раніше ніж за 24 години до прибуття

Обов'язковим залишається заповнення спеціальної форми PLF на офіційному порталі за посиланням не пізніше ніж за 24 години до перетину кордону.

Суттєво спростити процедуру контролю після прибуття в Грецію може надання одного з таких документів: сертифікату про щеплення із зазначенням інформації, що минуло 14 днів з часу повної вакцинації проти Covid-19 або надання довідки (сертифікату) про перенесену коронавірусну хворобу SARS–CoV-2, видану через 30 днів після дати першого позитивного тесту, та яка діє протягом 90 днів після нього.

Допустимі вакцини: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca / Oxford, Novavax, Johnson + Johnson / Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm та інші.

Пасажири також можуть мати при собі в цифровій або надрукованій формі європейський цифровий сертифікат Covid-19 (EU DIGITAL COVID-19 CERTIFICATE), а також цифрові сертифікати третіх країн, в тому числі у додатку «Дія» з QR-кодом з інформацією про вакцинацію.

Всі документи мають містити прізвище та ім'я латиницею згідно з даними закордонного паспорта.

Також всі вищезазначені довідки (сертифікати) можуть бути видані англійською, німецькою, французькою, італійською, іспанською, російською мовами.

Кожному в'їжджаючому в Грецію, незалежно від наявності у нього вищевказаних свідоцтв, може буди проведено тестування методом ПЛР або експрес-тестування на Covid-19.

У разі відмови громадянина від проходження тесту, компетентні органи мають право заборонити в'їзд в країну. Вибір осіб для тестування здійснюється за системою цільового відбору "EVA".

Ізоляція для осіб, якщо у них позитивний результат на SARS-Cov-2 після тестування, є обов'язковою. Таких громадян та їхніх супутників буде розміщено у карантинних готелях, де вони пройдуть подальше ПЛР -тестування для підтвердження первинного діагнозу. Громадяни будуть перебувати у відокремлених готелях максимум 10 днів. Якщо позитивний результат тесту буде виявлено у вакцинованого пасажира, він буде перебувати на карантині на протязі 7 діб. В обох випадках (10 або 7 діб) для скасування карантину особи повинні будуть пройти обов'язкове тестування ПЛР методом в останню добу тимчасового обмеження. Витрати на проживання в карантинних готелях покриває держава Греція.

В'їзд громадян можливий через:


– усі міжнародні аеропорти та морські порти Греції;

– сухопутні прикордонні пункти пропуску Промахонас та Орменіо, Евзоні та Німфаї, Нікі, Доірані, Крісталлопігі, Кіпі, Какавія, Кастаніес та Ексохі (цілодобово).

Режим тимчасового транзиту Транзит дозволено за умови дотримання правил в'їзду на територію Грецької Республіки, що зазначені у рубриці "Режим тимчасового в'їзду".

Особливості по країні На території Греції діють такі обмежувальні заходи:

1. Обов'язкове носіння масок у всіх без виключення закритих приміщеннях та на відкритому просторі.

  1. Подвійна маска або посилена маска KN95 є обов'язковою при відвідуванні супермаркетів та в транспорті.
З 06.11.2021 на території Греції для відвідування всіх державних і приватних установ, банків, торгових центрів і молів, закладів громадського харчування у закритих приміщеннях, торгових площадок, спортзалів тощо необхідно пред'явити документ, що посвідчує особу та один з наступних документів:

1) Сертифікат про вакцинацію або

2) Довідку про перенесену хворобу, що дійсна 90 днів після першого позитивного тесту.

Дітям від 4 до 17 років обов'язково пред'являти self-test, зроблений не більш ніж за 24 години та зареєстрований на електронній платформі self-testing.gov.gr.

Виключення: продуктові магазини, аптеки.